China A.I. Olimpiada Reporter może zastąpić dziennikarzy

$config[ads_kvadrat] not found

China's AI news anchor

Anonim

Dziennikarze, zacznij aktualizować swoje LinkedIns - A.I. reporter zajmował się olimpiadą w jednym serwisie informacyjnym w Chinach i nie był w połowie zły.

Nowy robot rekrutuje się w Wiadomości Toutiao, wyszukiwarka, była w stanie wyprodukować prawie 40 artykułów dziennie. W ciągu dwóch tygodni gry Rio 2016 Xiaomingbot wyprodukował aż 450 sztuk.

To imponujące, ale te historie są dość podstawowe. Weź udział w meczu pojedynków badmintona Wang Yihan z Karin Schnaase. Oto dwie pierwsze linie (przetłumaczone przez Kwarc z chińskiego):

Wygrał chiński Wang Yihan. Gra trwa 46 minut, światowy ranking nr 2 Wang grał przeciwko światowemu rankingowi Karin Schnaase. Wang w końcu wygrał single olimpijskie kobiet w badmintonie z dwoma meczami.

Teraz porównaj pierwsze dwie linie dziennik "Wall Street Historia o P.V. Sindhu zmierzy się z Nozomi Okuhara w pojedynku kobiet w badmintonie:

Dzień po tym, jak zapaśnik Sakshi Malik zdobył pierwszy medal Indii na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, badmintonista P.V. Sindhu zapewnił krajowi historyczny medal, wygrywając w półfinałach singli kobiet w czwartek. 21-letni gracz z Indii pokonał japońską Nozomi Okuhara 21-19, 21-10 w meczu półfinałowym, który zdominowała potokiem uderzeń i strzałów.

Duża różnica, prawda? Jednak Xiaomingbot był w stanie wyprodukować powyższą historię dwie minuty po zakończeniu meczu, którego wielu ludzi prawdopodobnie nie będzie w stanie osiągnąć.

A.I. powoli dociera do większej liczby branż, naśladując wybraną liczbę przyziemnych zadań, aby zapewnić akceptowalny wynik. Na początku tego miesiąca student Joshua Browder zaprezentował nowego prawnika chatbota, który mógłby wyjaśnić ludziom ich prawa mieszkaniowe, aby pomóc uniknąć ucieczki od bezdomności. Samobieżne ciężarówki, które wykorzystują maszynowe uczenie się do mapowania drogi, mogą w końcu zastąpić wielu kierowców ciężarówek. Parzysty Słońce krótki film napisany przez A.I. może pewnego dnia zostać zapamiętany jako początek maszyn zastępujących scenarzystów.

Oczywiście dziennikarze piszący krótką, prostą kopię mogą mieć powody do zmartwień. Ale na razie wydaje się, że Xiaomingbot nie pasuje do artystycznego talentu, jaki ludzcy pisarze mogą nadać opowieściom.